1ος Διαγωνισμός "Εμπειρίας Πελάτη Φυσικού & Ηλεκτρονικού Καταστήματος" από τον ΕΣΑ σε συνεργασία με το ΟΠΑ

1ος Διαγωνισμός "Εμπειρίας Πελάτη Φυσικού & Ηλεκτρονικού Καταστήματος"

από τον Εμπορικό Σύλλογο Αθηνών σε συνεργασία με το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Ο Εμπορικός Σύλλογος Αθηνών (ΕΣΑ) σε συνεργασία με το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΟΠΑ) εγκαινιάζουν τον 1ο Διαγωνισμό «Εμπειρίας Πελάτη Φυσικού & Ηλεκτρονικού Καταστήματος» με στόχο να αναδειχθούν οι καλύτερες εμπορικές επιχειρήσεις που βάζουν στο επίκεντρο τον καταναλωτή, προσφέροντας εξαιρετική εμπειρία στους πελάτες τους μέσα από τα φυσικά και ψηφιακά καταστήματά τους.

Ο διαγωνισμός αποτελεί συνέχεια του θεσμού  βράβευσης της καλύτερης βιτρίνας της Αθήνας, προσαρμοσμένος στη νέα εποχή, όπου συνυπάρχουν η φυσική με την ψηφιακή αγοραστική εμπειρία πελάτη.

Οι επιχειρήσεις που συμμετέχουν θα αξιολογηθούν ως προς το ψηφιακό κατάστημα για:

• την ποιότητα του e-shop

• την άνεση περιήγησης

• την ευκολία εύρεσης προϊόντος

• εύκολου check out

Ως προς το φυσικό κατάστημα θα αξιολογηθούν για:

• την ποιότητα του εσωτερικού χώρου

• την ευκολία εύρεσης του προϊόντος

• τη βιτρίνα του καταστήματος

Δικαίωμα ΔΩΡΕΑΝ συμμετοχής έχουν εμπορικές επιχειρήσεις που διατηρούν είτε φυσικό είτε ψηφιακό κατάστημα ή συνδυασμό των δύο. Οι εμπορικές επιχειρήσεις με άνω του ενός σημείου πώλησης, θα επιλέγουν με ποιο κατάστημα θα συμμετέχουν.

Για την δήλωση υποψηφιότητας χρειάζεται μόνο η υποβολή της φόρμας συμμετοχής.

H αρχική αξιολόγηση θα γίνει από ομάδες φοιτητών του Πανεπιστημίου ενώ η τελική επιλογή από κριτική επιτροπή που θα συμμετέχουν εκπρόσωποι του ΕΣΑ, του ΟΠΑ και διακεκριμένες προσωπικότητες.

Η ανακοίνωση των νικητών θα γίνει σε ειδική εκδήλωση που θα ανακοινωθεί σύντομα.

Μάθετε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή στο  https://awards.esathena.gr/

Διάρκεια υποβολής συμμετοχών έως 30/11/2021

Τελευταία ενημέρωση: 12-11-2021