Το ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ κυκλοφορεί με την ΟΠΑ News

Την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου εγκαινιάζεται η συνεργασία του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών με το ιστορικό "ΒHMA ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ". Μετά από την επιτυχημένη συνεργασία μας με την δικτυακή πύλη του Οικονομικού Ταχυδρόμου, δημιουργείται ένας νέος δίαυλος επικοινωνίας του κόσμου των επιστημών με το ευρύτερο κοινό.

Το ΟΠΑ, σταθερά προσηλωμένο στις αξίες του για Αριστεία, Εξωστρέφεια, Κοινωνική Ευθύνη και Διεθνοποίηση, συμμετέχει σε διεθνή ακαδημαϊκά δίκτυα έχοντας παράλληλα στόχο τη διάχυση της γνώσης και της έρευνας που παράγεται στους κόλπους του, στο ευρύτερο κοινό.

Το ψηφιακό μέλλον, η Διεθνοποίηση, η «Τεχνητή Νοημοσύνη» καθώς και άλλα σύγχρονα  θέματα, παρουσιάζονται εκλαϊκευμένα από το εξαιρετικό διδακτικό και ερευνητικό προσωπικό του ΟΠΑ.

Και όπως έγραψε και ο τύπος: «Το ΟΠΑ  τείνει να μετεξελιχθεί σε ένα πρωτοποριακό ίδρυμα ευρείας γκάμας οικονομικών σπουδών που δεν έχει τίποτε να ζηλέψει από γνωστά ομότεχνα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια».

Καλή ανάγνωση.

Τελευταία ενημέρωση: 04-02-2022