O Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων
κ. Άγγελος Συρίγος πραγματοποίησε επίσκεψη
στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

O Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Άγγελος Συρίγος πραγματοποίησε επίσκεψη στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΟΠΑ) την 29η Μαρτίου. Στο πλαίσιο της επίσκεψης, ο κ. Υφυπουργός συναντήθηκε με τον Πρύτανη του ΟΠΑ, Καθηγητή Δημήτρη Μπουραντώνη, τους Αντιπρυτάνεις και τους Κοσμήτορες των Σχολών του Πανεπιστημίου.

Ο κ. Υφυπουργός ενημερώθηκε για την ακαδημαϊκή και ερευνητική δραστηριότητα του Ιδρύματος, για τα  Προγράμματα Σπουδών και τις Διεθνείς Συνεργασίες που έχει ή πρόκειται να συνάψει το ΟΠΑ. Ενημερώθηκε επίσης, για τους υψηλούς δείκτες απορροφησιμότητας των αποφοίτων του ΟΠΑ και τις συνεργασίες που διαρκώς το Πανεπιστήμιο ανανεώνει με τους εκπροσώπους της αγοράς εργασίας.

Τελευταία ενημέρωση: 29-03-2023