Εκδήλωση “Ευρωπαϊκή Πολιτική Άμυνας και Ασφάλειας: Προκλήσεις και Προοπτικές” από το Κέντρο Αριστείας Jean Monnet ‘EU Multilateral Diplomacy’ του ΟΠΑ (20/4)

Κέντρο Αριστείας  Jean MonnetEU Multilateral Diplomacy’ Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
Europe Direct City of Athens
Εκδήλωση “Ευρωπαϊκή Πολιτική Άμυνας και Ασφάλειας: Προκλήσεις και Προοπτικές”

Παρασκευή 20 Απριλίου 2018, 18.00 – 20.00
Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δημαρχιακού Μεγάρου, Αθηνάς 63, πλατεία Κοτζιά

Το Κέντρο Αριστείας  Jean Monnet ‘EU Multilateral Diplomacy’ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με το Europe Direct City of Athens, οργανώνουν την εκδήλωση “Ευρωπαϊκή Πολιτική Άμυνας και Ασφάλειας: Προκλήσεις και Προοπτικές”, με κεντρικό ομιλητή τον Στρατηγό Μιχαήλ Κωσταράκο, Πρόεδρο της Στρατιωτικής Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Θα ακολουθήσει συζήτηση στρογγυλής τράπεζας με συντονιστή τον Επίκουρο Καθηγητή του ΟΠΑ Σπύρο Μπλαβούκο. Συμμετέχουν οι κκ Έλενα Λαζάρου (Επιστημονική Συνεργάτις, Ερευνητικό Κέντρο Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου), Θάνος Ντόκος (Γενικός Δ/ντής, ΕΛΙΑΜΕΠ) και Παναγιώτης Τσάκωνας (Καθηγητής, Πανεπιστήμιο Αιγαίου).

Τελευταία ενημέρωση: 03-05-2018