Για την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών πρόκειται να προσληφθούν διδάσκοντες για τη διδασκαλία μαθημάτων του Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2008-09.

id:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΘΕΣEIΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ Π.Δ. 407/80

Για την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών πρόκειται να προσληφθούν διδάσκοντες για τη διδασκαλία των παρακάτω μαθημάτων του Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2008-09:

1. Μακροοικονομική ΙΙ
  2. Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  3. Νομισματική Θεωρία και Πολιτική
  4. Βιομηχανική Οργάνωση και
  5. Θεωρία Παιγνίων

Οι ενδιαφερόμενοι, οι οποίοι πρέπει να είναι κάτοχοι Διδακτορικού Διπλώματος, καλούνται να καταθέσουν ή να αποστείλουν αίτηση και εκτενές βιογραφικό σημείωμα στη Γραμματεία του Τμήματος έως την 12η Δεκεμβρίου 2008.

Ο υποψήφιος που τελικά θα επιλεγεί, θα συνάψει σύμβαση εργασίας  Ιδιωτικού Δικαίου (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 5 του Π.Δ. 407/80) και θα λαμβάνει τις αποδοχές της αντίστοιχης βαθμίδας ΔΕΠ στην οποία ανταποκρίνονται τα προσόντα του, αν πρόκειται για πλήρη απασχόληση.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 210-82.03.303.

Αθήνα, 1 Δεκεμβρίου 2008

Ο ΠΡΥΤΑΝΗΣ