Αποτελέσματα Εκλογών για την ανάδειξη των Κοσμητόρων των Σχολών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

id:

Αθήνα, 11 Ιουλίου 2013

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι σήμερα 11/7/2013 πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη των Κοσμητόρων των Σχολών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, με ηλεκτρονική ψήφο, κατ' εφαρμογή των κείμενων διατάξεων.

Τα αποτελέσματα των εκλογών ανά Σχολή έχουν ως εξής:

ΣΧΟΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Αρ. εγγεγραμμένων: 47

Αρ. ψηφισάντων: 43

Αρ. λευκών: 8

Ο υποψήφιος Καθηγητής Αναστάσιος Ξεπαπαδέας έλαβε 35 ψήφους και εκλέγεται Κοσμήτορας της Σχολής.

ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ

Αρ. εγγεγραμμένων: 56

Αρ. ψηφισάντων: 52

Αρ. λευκών: 1

Ο υποψήφιος Καθηγητής Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος έλαβε 37 ψήφους και εκλέγεται Κοσμήτορας της Σχολής.

Ο υποψήφιος Καθηγητής Εμμανουήλ Γιαννακουδάκης έλαβε 14 ψήφους.

ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

Αρ. εγγεγραμμένων: 84

Αρ. ψηφισάντων: 82

Αρ. λευκών: 7

Ο υποψήφιος Καθηγητής Γεώργιος Μπάλτας έλαβε 39 ψήφους.

Ο υποψήφιος Καθηγητής Γεώργιος Σιώμκος έλαβε 36 ψήφους.

Με βάση το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας κανένας από τους υποψηφίους δεν συγκέντρωσε την απόλυτη πλειοψηφία των εκλεκτόρων.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΥΤΑΝΕΙΑ

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018