Eξ αποστάσεως εκπαιδευτικό σεμινάριο από τη Βιβλιοθήκη του ΟΠΑ για τα ΠΜΣ πλήρους φοίτησης

Η Βιβλιοθήκη & Κέντρο Πληροφόρησης διοργανώνει εξ αποστάσεως εκπαιδευτικό σεμινάριo για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΟΠΑ με θέμα  «ΑΞΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ» :

Τρίτη 14 Ιουλίου 2020, 12.00-14.00 για τα ΠΜΣ πλήρους φοίτησης

Tα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν μέσω του Skype for Business  και απευθύνονται στους φοιτητές  που δεν μπόρεσαν να παρακολουθήσουν τα αντίστοιχα σεμινάρια του ακαδημαϊκού έτους που τελειώνει καθώς και στους φοιτητές των ΠΜΣ για τα οποία δεν κατέστη  εφικτό να πραγματοποιηθεί σεμινάριο. Ο στόχος είναι να γνωρίσουν οι συμμετέχοντες τις συλλογές, τις ψηφιακές πηγές και τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της Βιβλιοθήκης του ΟΠΑ και πώς μπορούν να τις αξιοποιήσουν στην παρούσα φάση, να εξοικειωθούν με τις τεχνικές αναζήτησης αλλά και με τον τρόπο συγγραφής μίας εργασίας, αποφυγής λογοκλοπής, κλπ.

Ο σύνδεσμος Skype Meeting είναι ο εξής:  https://meet.lync.com/auebgr-aueb/mourikis/X6P53CTZ