Αρχείο Ειδήσεων Πανεπιστημίου

7-4-2009 id:474

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Υπουργείο Εξωτερικών συνδιοργανώνουν εκδήλωση με θέμα "Ευκαιρίες Σταδιοδρομίας σε Ελληνικές Διεθνοποιημένες Επιχειρήσεις" (7/4/09)

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Υπουργείο Εξωτερικών συνδιοργανώνουν εκδήλωση με θέμα "Ευκαιρίες Σταδιοδρομίας σε Ελληνικές Διεθνοποιημένες Επιχειρήσεις". Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 7 Απριλίου 2009 στις 16:30 στο Αμφιθέατρο "Κρανιδιώτης" του Υπουργείου Εξωτερικών, Ακαδημίας 1, Αθήνα.

Η εκδήλωση αυτή θα αποτελέσει έναν διάλογο στελεχών ελληνικών επιχειρήσεων με φοιτητές και νέους πτυχιούχους. Οι θεματικές ενότητες της εκδήλωσης αφορούν η πρώτη στις Ελληνικές Επιχειρήσεις, Αξιοποίηση Στελεχών σε ένα Ανταγωνιστικό Περιβάλλον σε Περίοδο Κρίσης και η δεύτερη σε Δεξιότητες και Ικανότητες Στελεχών για Διεθνή Καριέρα.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης