Αρχείο Ειδήσεων Πανεπιστημίου

8-4-2016 id:2675

Σημαντική διάκριση για το ΠΜΣ στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού του ΟΠΑ από το Society for Human Resource Management

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού (ΔΑΔ) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών αξιολογήθηκε πρόσφατα από το Society for Human Resource Management (SHRM) - τον μεγαλύτερο επαγγελματικό φορέα στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού παγκοσμίως - και έλαβε την αναγνώριση ότι το περιεχόμενο του προγράμματος και των μαθημάτων που προσφέρει, είναι πλήρως εναρμονισμένο με τις οδηγίες του φορέα για την εκπαίδευση στη ΔΑΔ (SHRM's HR Curriculum Guidebook and Templates).

Τα HR Curriculum Guidebook and Templates του SHRM αναπτύχθηκαν με στόχο να ορίσουν τις θεματικές περιοχές που θα πρέπει να ακολουθούν τα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα στην εκπαίδευση μεταπτυχιακών φοιτητών στο αντικείμενο της ΔΑΔ. Αναπτύχθηκαν για πρώτη φορά το 2006 και επαναξιολογήθηκαν το 2010 και το 2013 αποτελώντας μέρος του SHRM's Academic Initiative.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε επισκεφθείτε τον ιστότοπο